• В связи с карантином в йога-студии ЛОТОС организованы он лайн уроки на платформе ZOOM.
  Уроки проводят только сертифицированные преподаватели с обратной связью и техникой безопасности.
  Расписание уроков постоянно меняется!
  Следите за расписанием на странице в ФБ и в Инстаграмм
  (yoga.studio.lotos)
  Уроки платные.
  По воскресеньям в 11-00 бесплатный урок.
  ОСТАВАЙТЕСЬ ДОМА!!!
 • В йога-студии ЛОТОС первый урок БЕСПЛАТНЫЙ!!!
  Сделайте первый шаг к йоге, здоровью и осознанности вместе с нами.
 • child yoga
 • Класс - Зрелый Возраст
  ТОЛЬКО В ЭТОЙ ГРУППЕ АБОНЕМЕНТ ВСЕГО ЗА - 450 ГРН!
  Если вам за 65 или 70, и вы активно не занимались спортом уже давно, и давно уже побаливает то здесь то там, мы поможем с этим справиться, все покажем и расскажем😊!
  Йога доступна всем и в любом возрасте, никогда не поздно начать заниматься и менять свою жизнь к лучшему
  Ждем Вас! Звоните нам - 0501003970! 
  Для вас мы предоставляем скидки )
 • По средам в 16-30 в студии открыт терапевтический класс. Этот класс могут посещать ученики, у которых есть проблемы с суставами, позвоночником и внутренними органами. Перед посещением класса необходимо предупредить преподавателя о своей проблеме. К счастью, у нас есть все необходимые приспособления и возможность получить совет у авторитетных йога-терапевтов.
  Главный принцип: "Найти решение проблемы, либо свести ее до возможного минимума и НЕ НАВРЕДИТЬ!!!"
 • Здесь вы можете начать изучать Йога-сутры Патанджали с коментариями Б.К.С.Айенгара

 

СТИЛЬ ЖИТТЯ

Йога змінила життя
Чернівчанка Людмила Мартиненко у 50 років відкрила для себе йогу та повністю змінилася

Чернівчанка Людмила Мартиненко у 65 років стає в стійку на голові та виконує різноманітні вправи, які навряд чи можуть без підготовки зробити 25-річні. Жінка, яка у п’ятдесят вважала себе «старою», нині веде активний спосіб життя та викладає для інших йогу за методом Айенгара. У минулому інженер-енергетик започаткувала власну справу, яка стала хобі на все життя.

Як мати здорове тіло у будь-якому віці та як впливає практика йоги на самопочуття, мислення і навіть стиль життя, дізнаємося від провідного викладача з йоги за методом Айенгара у Чернівцях Людмили Мартиненко.
Зустрічаюся із викладачем у залі студії, де вона практикує та викладає йогу. Інтерв’ю із нею відбувається не традиційно. Разом із фотокореспондентом сідаємо у залі у зручні пози на підлозі. Година спілкування у позі «лотоса» минула наче 10 хвилин. А демонстрації різних асан (поз) викладачкою, зокрема стійка на голові, запалює бажання спробувати вдосконалити своє тіло до такого ж рівня.

Практикувати йогу можуть усі
Л. Мартиненко викладає йогу за методом, яким можуть займатися всі, незалежно від стану здоров’я та віку. Цей метод практики йоги відрізняється від інших тим, що під час практики дотримується техніка безпеки завдяки професіоналізму викладлача та пристосуванням..
В Україні йогу за методикою Айенгара Л. Мартиненко почала викладати однією з перших. Жінка пройшла пятирічний курс навчання викладанню йоги у Санкт-Петербурзі. Люди приходять на тренування Л. Мартиненко не як до вчителя фізкультури, а як до лікаря та психолога.

Шлях до становлення вчителя-практика йоги у Л. Мартиненко непростий. У 49-річному віці жінка вперше спробувала себе в йозі. Цей напрямок дуже зацікавив чернівчанку. Після першого заняття жінка була шокована своїм фізичним станом, бо зрозуміла, що багато чого не може зробити з того, що виконувала раніше на уроках фізкультури в інституті.
Після «провалу» на першому тренуванні жінка намагалася не пропустити жодного заняття. Каже, хотіла повернути собі молодість.
Так склалося, що у 52 роки Л. Мартиненко вступила до університету. Обрала спеціальність «медична психологія». Спонукало те, що хотіла отримати відповіді на питання, які ставило життя. Жінка відчувала прогалину і незадоволення життям. А ще вважала себе у ті роки «старою» (незабаром їй виповниться 66 років, але нині вона стверджує, що почувається молодою, - авт.) і мала сумніви, що зможе навчатися у такому віці. Та університет закінчила з червоним дипломом.
А ще Людмила стверджує, що заняття йогою змінило її життя. З’явилася сила у ногах, впевненість, почали снитися позитивні сни, хоча до цього часу снилися часто жахіття.
-Я звільнилася від багатьох речей, - розповідає викладачка, – внутрішнього страху, комплексу неповноцінності, нав’язування соціумом багатьох речей і від багато чого іншого.

«Справжню» йогу вивчала у Санкт-Петербурзі
- Коли почали викладати йогу?
– Практикувати йогу почала 2002 року. Спершу працювала як самоучка. Використовувала книжки, відеоролики, диски. Але згодом зрозуміла, що цей метод викладання не правильний. Хоча у цей час у мене займалися по 20 осіб.
«Справжню» йогу пізнала у Росії. 2006 року гостювала у сина у Санкт-Петербурзі і вирішила спробувати займатися йогою з учителем. Вибрала навмання адресу і потрапила до викладача, який став моїм Учителем (з великої букви У).. Потрапила у центр викладання йоги до кращого викладача в Росії з йоги за методом Айенгара – Сергія Михайлова. До того часу я не знала, хто такий Айенгар. З того часу почала частіше їздити до Росії. Зрозуміла, що нічого не розумію в йозі, все роблю неправильно і мені потрібно ще вчитися і вчитися.
Моя основна робота почала заважати, бо не встигала їздити на навчання. Тому звільнилася з роботи.
Раніше викладала під музичний супровід , сама практикувала разом із учнями і не бачила, що вони роблять помилки. Тому і не могла і не вміла корегувати їхню практику.
Між учителем і учнем має бути зворотний зв'язок. Адже коли учень виконує щось неправильно, може травмуватися. Мені потрібно було повністю перелаштуватися у стилі викладання.
– Як склалося життя після того, як пізнали йогу?
– Я багато вчилася і поступово організувала свою справу. Хоча це важко назвати бізнесом, бо моя робота – це моє хобі. Знайшла новий зал спочатку на Казарменому провулку. ( Тепер зал йога-студії „ЛОТОС” знаходиться на вул. Небесної сотні 14-А). Дуже швидко почали приходити на тренування люди. Йшов третій рік з часу мого навчання у Петербурзі. Я вже вбула прийнята на курси викладача йоги. Їздила на різноманітні семінари. Так склалося, що мені багато чого дозволяли того, чого іншим було не дозволено. Бо з України тоді ніхто не їздив на курси йоги за методом Айенгара. Інформацію записувала на диктофон і опрацьовувала вдома. 2011 року здала іспити і отримала сертифікат викладача йоги. Насправді, аби стати викладачем з йоги за методом Айенгара, це дуже складний шлях. І отримати сертифікат можна лише після тривалого навчання.
Люди, які хочуть розвиватися і мають високий рівень сертифіката викладача з йоги, їздять навчатися у Пуну (Індія). Я була там один раз. Наступного року планую знову поїхати на навчання. В Індії уже була шість разів, усі поїздки пов’язані з йогою. Їздила на семінари до Франції та інших країн, усе це стало можливим завдяки моїй важкій праці.
Зараз у Чернівцях є декілька учителів, які викладають йогу за методом Айенгара. В Україні цей метод викладання нині дуже швидко поширюється.

«Йога – це моє життя»
– Що для Вас означає йога?
– Йога для мене – все, це моє життя. І так склалося, що я можу присвятити своє життя цій роботі. Я відчуваю моменти щастя після кожного заняття. До кінця уроку забуваю про всі проблеми.

Моє головне завдання – запалити вогонь бажання займатися йогою в учня.
Йога вчить нас оздоровлювати тіло. Щоб тіло було здорове, потрібна гармонія у всьому. Якщо ви переїдаєте/недоїдаєте, пересипаєте/недосипаєте, Ви не будете здорові. Є люди, які сплять чотири години на добу і кажуть, що цього достатньо. Насправді через кілька років це загрожує інфарктом, інсультом. Це результат накопиченої втоми. Тіло не безкінечне, воно має свою межу. Коли тіло перебуває у гармонії, добре спимо, харчуємося, мислимо позитивно, тіло буде здоровим. Негативні емоції, заздрість, злість, жадібність, ревнивість, все це руйнує нас. Йога несе істину, якщо людина живе гармонійно, все змінюється. Змінюються цінності. І найперше – поліпшується здоров’я.

- Хто ваші учні?
- Це дуже різні люди. Зокрема ті, які десь попередньо стикнулися з йогою, прийшли сюди (у студію, - авт.) і повірили мені. Я тільки провідник. Не хочу, щоб думали, мовляв, я великий учитель. Коли я це зрозуміла, мене ще більше зацікавило. Я несу свої знання іншим людям, які отримала від свого учителя. Коли людина йде після занять із запаленими очима, це результат.

Найчастіше приходять люди, які мають проблеми із хребтом. Я пройшла курси йоготерапії і маю вміння (але потрібно, ще багато вчитися), як викладати асани людям так, аби вони собі не нашкодили, якщо мають проблеми. Тобто як змусити людину правильно виконувати вправи. Бо через неправильне виконання вправ можна потрапити звідси на лікарняне ліжко. І такі випадки трапляються, якщо викладач не пройшов навчання.. Я завжди вимагаю, аби учень, який прийшов на заняття, розповів про свої проблеми зі здоров’ям.
Часто приходять люди, в яких сидяча і одностороння робота. У мене багато учнів пенсіонерів. Мої пенсіонерки швидко досягають успіхів і поліпшують своє здоров’я.
Приходять люди, які кажуть, що їм уже набрид фітнес, гантельки і хочеться чогось глибокого. Йога дає цю глибину і безкінечність пізнання.

1,5 години практики йоги краще за будь-яку таблетку заспокійливого. Людина виходить після йоги зі зміненою осанкою, вона не йде, а наче летить. Все, що відбувається з нашим тілом фізично, напряму пов’язано з нашою психікою.

- Під час занять йогою медитуєте?
– Я викладаю третій ступінь йоги, асани (пози). На тренуваннях займаємося здоров’ям. Робимо те, що можна відчути і усвідомити. Загалом є вісім ступенів йоги. Наприклад, четвертий ступінь – дихальні техніки. Я це не практикую з учнями, бо початківцям рано займатися диханням, спершу потрібно близько трьох років тренуватися, аби відкрити грудну клітку і уміти сидіти рівно. Четвертий рівень йоги значно складніший, аніж асани. Бо потрібно повністю відволікти розум від почуттів, сконцентруватись на диханні і не давати думкам десь витати. Це дуже складно.

Викладачу йоги треба довіряти
- У Чернівцях при кожному фітнес-центрі викладають йогу. Як обрати професіонала?
– Аби вибрати школу йоги, потрібно взяти пробний урок і подумати, чи вам сподобалося тут і чи відчуваєте довіру до викладача. Часто викладачі непрофесіонали хитро поводяться, вони «бархатні і пушисті». А людям часто не вистачає любові, іноді вони приходять на заняття саме за цим, не розуміючи, що справжню йогу тут їм не викладають. Тому варто дізнатися про викладача такі деталі: де навчався, які має досягнення, і хто його вчителі. А відтак дізнатися, які досягнення мали його учителі і вчитель учителя. Загалом три ступені. Мій учитель Сергій Михайлов (Санкт-Петербург), його вчитель – Фаек Біріа ( Франція) і його учитель Б.К.С.Айенгар, створивший метод, який несе його ім я..

- Що означає в йозі „учитель”?
– Дуже важливо, коли людина знаходить собі учителя. Коли в йозі в мене з’явився Учитель Сергій Михайлов, це щастя, бо вчитель – це опора. А з точки зору східної науки, учитель – це цілковита довіра і опора. Це твій духовний наставник. Знайти учителя – це складний процес. Велике щастя, коли ви зустріли свого Учителя.
- Що порадите тим, хто хоче займатися йогою?
– Практика йоги це велика праця. З боку може здаватися, що це дуже легко. Насправді все не так. Вважаю, що йога це найвищий рівень праці, завдяки якому людина розвиває своє тіло, розум і удосконалюється загалом. У таких людей змінюються цінності, свідомість.
Змусити когось займатися йогою неможливо. До цього потрібно дорости.
Вважаю, що кожна людина повинна розвиватися. І найперше спробувати відповісти на всі питання, які ставить життя. Бо саме цей процес пошуку відповідей на ці питання стає процесом удосконалення.

Йога, як школа, базується на філософії. Йога має 8 ступенів. Перші ступені йоги – це моральні та етичні принципи та правила.
До речі, всі принципи йоги відповідають 10 біблійним заповідям.


Ольга МАКСИМЮК
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.